Wykorzystanie zasobów portalu Wirtualne Muzea Małopolski podczas zajęć szkolnych.
Co nam daje kontakt ze sztuką? Jakich kompetencji nabywamy, analizując i interpretując dzieła? Jaką rolę podczas lekcji mogą odgrywać obiekty muzealne? W jaki sposób można je wykorzystać podczas zajęć szkolnych? Jak stworzyć autorski scenariusz? W jaki sposób posłużyć się zdigitalizowanymi zasobami podczas lekcji? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do udziału w warsztatach.
Kiedy: 12 grudnia (środa), godz. 14.00–17.30
Gdzie: Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków
Dla kogo: Dla wszystkich nauczycieli, którzy podczas swoich zajęć chcą zainteresować dzieci i młodzież dziedzictwem kulturowym
Podczas warsztatów:
- porozmawiamy o dziedzictwie kulturowym i jego roli w edukacji,
- zaprezentujemy portal Wirtualne Muzea Małopolski,
- będziemy pracować nad stworzeniem autorskich scenariuszy lekcji.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: balazy@mik.krakow.pl
Maksymalna liczba uczestników szkolenia: 20 osób.
Prowadząca:
Monika Nęcka – pedagożka, wykłada przedmioty edukacji artystycznej na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Autorka programu historii sztuki dla edukacji wczesnoszkolnej oraz ćwiczeń z identyfikacji kulturowej dla dzieci. Metodyczka sztuki współpracująca z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Międzynarodowym Centrum Kultury, muzeami i instytucjami kultury oraz organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Członkini Zarządu Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Forum Kraków. Prowadzi warsztaty artystyczne i edukacyjne dla uczestników w każdym wieku.
Artykuł „Dziedzictwo w praktyce” – warsztaty dla nauczycieli pochodzi z serwisu Małopolski Instytut Kultury.